Open EDF: Srebro Kuczki

Podczas rozgrywanego w Paryżu niezwykle ciekawego meetingu pływackiego Open de Paris, na drugim stopniu podium w wyścigu na 200m stylem klasycznym stanął Sławomir Kuczko…

Sławomir Kuczko osiągnął 2:13,71 ulegając jedynie Michaelowi Jamiesonowi (2:11,24), pozostawiając w pokonanym polu między innymi Gierdiusa Titenisa, Huguesa Dubosque’a i Christiana Vom Lehna.

W finale A 50m stylem dowolnym zobaczyliśmy Anię Dowgiert. Zawodniczka wrocławskiego Śląska uzyskała 25,76 i zajęła ostatnie, ósme miejsce. Zwyciężyła Holenderka Marleen Veldhuis (24,54).

Ostatnie miejsce w finale przypadło również Alicji Tchórz, która w rywalizacji na 200m stylem grzbietowym osiągnęła 2:18,78 (w kwalifikacjach 2:16,77).

Dwa indywidualne sukcesy osiągnął podczas zawodów Yannick Agnel, wygrywając zarówno wyścig na 400m stylem dowolnym (3:51,97) jak i 100m tym samym stylem (49,08).

Drugimi miejscami solidarnie podzieliła się najsłynniejsza para światowego pływania. Laure Manadou na 50m stylem grzbietowym (28,56), a Fred Bousquet w bardzo mocnym finale 50m motylkowym (23,52).