Nieudana próba przepłynięcia Cieśniny Florydzkiej

openwaterplywak.jpg

Australijka Penny Palfrey, zamierzająca jako pierwsza osoba na świecie przepłynąć Cieśninę Florydzką bez zabezpieczenia przed rekinami, zrezygnowała po 40 godzinach próby - poinformowała w niedzielę jej ekipa...

 

"Penny musiała wyjść z wody po 40 godzinach pokonywania dystansu" - powiadomiono za pośrednictwem Twittera.

Stało się to w sobotę około północy, a powodem był silny prąd południowo-wschodni, który "uniemożliwiał kontynowanie pływania"

 

"Penny jest teraz pod opieką swojej ekipy na pokładzie asekurującego statku" - głosi komunikat.

 

Posiadająca australijskie i brytyjskie obywatelstwo 49-letnia Palfrey, matka trojga dzieci i babcia dwojga wnuków, rozpoczęła próbę na Kubie w piątek ok. 7.00 czasu lokalnego, z przystani jachtowej Hemingwaya na wschód od Hawany.

 

Liczyła, że przesmyk między Kubą i Stanami Zjednoczonymi, w najwęższym miejscu liczący 150 km, przepłynie w 40-50 godzin, by wyjść na ląd w Key West na Florydzie.

 

Dotychczas nikomu nie udało się przepłynąć tego dystansu bez użycia specjalnej osłony zabezpieczającej przed rekinami.

 

Źródło: PAPInne Newsy

Dodaj komentarz
Usuń odpowiedź


Komentarze

Agnieszka 23 sierpnia 2012 12:22 #1 reply
Kochani pływacy,
mój znajomy zainteresował mnie tematem przepłynięcia Balatonu - 5200m - z moją kondycją jest średnio, jak się do czegoś takiego przygotować ? jak rozpisać treningi? Maciejakieś cenne uwagi, na co zwracać uwagę? Nie znam nikogo kto zajmowałby się cross swimmingiem, dajcie znać! dziękuje !!