Mistrzostwa Świata Juniorów w pływaniu w płetwach

start.jpg

W dniach 15-20 lipca w Graz ( Austria) odbyły się już 12-te Mistrzostwa Świata Juniorów w pływaniu w płetwach. Reprezentacja Polski w tych zawodach odniosła znaczące sukcesy.

 

Do reprezentacji Polski powołano czworo zawodników: Michalina Demska, Jakub Górny (oboje Laguna Toruń), Agata Struck (Delfin Jastarnia) i Weronika Prentka (WKS Poznań). Ta ostatnia uprawia także pływanie klasyczne w klubie UKS CityZen Poznań.

 

Weronika Prentka spisała się zdecydowanie najlepiej. Popłynęła świetnie już pierwszego dnia, gdy sięgnęła po złoty medal w konkurencji 100 m Bi-Fins, co jest równoznaczne z tym, że została Mistrzynią Świata w kategorii juniorskiej. Dystans 100m w dwóch płetwach pokonała w 0:49,41 s.

Drugiego dnia, na dystansie o połowę krótszym w tym samym stylu, w eliminacjach osiągnęła trzeci rezultat. Niestety nie udało się tego miejsca utrzymać w finale. Mimo poprawienia swojego czasu o 0,04 s. Weronika znalazła się tuż za podium uzyskując rezultat 0:23,21 s.

W ostatniej konkurencji, która rozgrywała się na dystansie 200m  Weronika zdobyła srebrny medal i pokonała ten dystans w 1:49,06 s. Tuż za nią, na trzecim miejscu, finiszowała z czasem 1:52,36 inna reprezentantka Polski -  Michalina Demska, która pływała także w finale konkurencji 100 Bi-Fins (zajęła 8 lokatę).

W finałach pływała także zawodniczka z Jastarni – Agata Struck. Ta z kolei w jednej płetwie zajęła 7 miejsca na dystansach 100 m, 200 m oraz 400 m po powierzchni (z rurką).

 

Weronika Prentka to mimo swojego młodego wieku bardzo utytułowana zawodniczka w pływaniu w płetwach. Ma już w swoim dorobku medale Mistrzostw Europy z 2011 roku, Pucharów Świata.

Systematycznie gości w także w finałach Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu (rocznik 1997).

 

Gratulujemy i trzymamy za kolejne sukcesy Weroniki i innych „płetwiarzy”.

 

ŹRÓDŁO: www.ukscityzen.plInne Newsy

Dodaj komentarz
Usuń odpowiedź


Komentarze

Krzysiek 26 lipca 2012 21:34 #1 reply
Brawo dziewczyny.
Dziekujemy za publikację tego art.
Krzysiek
kibic 28 lipca 2012 00:42 #2 reply
Gratulacje dla wszystkich ale ktoś tu chyba pominął jednego z reprezentantów Jakuba Górnego ,który na tych zawodach wystartował trzykrotnie (50 i 100 bf oraz 50pw)i na tych dystansach trzykrotnie zajął bardzo dobre 10 miejsca ; ).W kategorii juniorów był bardzo wysoki poziom m.in. były bite rekordy świata a więc tym bardziej gratulujemy.Jeżeli chodzi a konkurencje bi-fins juniorek to czasy były odległe od rekordów świata na 200bf ok.4 sekund.Ale mimo tego serdecznie gratuluje.W mono juniorek również był wysoki poziom ponieważ także bito rekordy świata. Serdecznie wszystkim gratuluję i życzę udanych wakacji.
monowiec 28 lipca 2012 13:18 #3 reply
Gratulacje dla wszystkich. Jeżeli chodzi o medale to rzeczywiście najlepiej wypadła Weronika, jednakże jak wspomniał mój przedmówca w konkurencjach bi-fins juniorek poziom był dość niski co oczywiście ułatwiło zdobycie miejsca medalowego. W konkurencjach mono i bi-fins chłopców poziom był o wiele wyższy o czym świadczą rekordy świata. Uważam że pozycje pozostałych zawodników są równie dobre choć szkoda że nie okraszone medalami, bo tylko wówczas zawodnik zostaje doceniony i jest godny pochwały...... a szkoda
Wojtek 28 lipca 2012 15:30 #4 reply
Brawo za komentarze "kibica" i "monowca"... Podkreslanie, że dziewczyny zdobycie medali zawdzieczaja słabym czasom w bi-finsach na pewno sprzyja propagowaniu tej dyscypliny w Polsce...:(
finswimmer 28 lipca 2012 15:56 #5 reply
kibic to bankowo mama - Ewka z Torunia :-p mówi, że Jakub jest pominięty - ja go jakoś widzę wymienionego???
przerost formy nad treścią...
Dziękuję Panu Jarkowi za publikacje - pozdrawiam z Jastrzębia!
mama ewka 3 sierpnia 2012 00:06 #6 reply
przykro mi bardzo, ale mama Ewka nie miała z tym nic wspólnego; przerost formy nad treścią hmm ...... cokolwiek to znaczy to dotyczy chyba tylko Jastrzębia...... myślę, że Kuba ma wielu innych kolegów, którzy życzą mu dobrze i niekoniecznie musi to być mama; zalecam więcej pokory na przyszłość.
z pozdrowieniami mama ewka
kibic 3 sierpnia 2012 11:17 #7 reply
Tak, Kuba był wymieniony ,ale nie jest tu napisane jakie miał miejsce . Pozdrawiam .