Mistrzostwa Świata Juniorów w pływaniu w płetwach

W dniach 15-20 lipca w Graz ( Austria) odbyły się już 12-te Mistrzostwa Świata Juniorów w pływaniu w płetwach. Reprezentacja Polski w tych zawodach odniosła znaczące sukcesy.

Do reprezentacji Polski powołano czworo zawodników: Michalina Demska, Jakub Górny (oboje Laguna Toruń), Agata Struck (Delfin Jastarnia) i Weronika Prentka (WKS Poznań). Ta ostatnia uprawia także pływanie klasyczne w klubie UKS CityZen Poznań.

Weronika Prentka spisała się zdecydowanie najlepiej. Popłynęła świetnie już pierwszego dnia, gdy sięgnęła po złoty medal w konkurencji 100 m Bi-Fins, co jest równoznaczne z tym, że została Mistrzynią Świata w kategorii juniorskiej. Dystans 100m w dwóch płetwach pokonała w 0:49,41 s.

Drugiego dnia, na dystansie o połowę krótszym w tym samym stylu, w eliminacjach osiągnęła trzeci rezultat. Niestety nie udało się tego miejsca utrzymać w finale. Mimo poprawienia swojego czasu o 0,04 s. Weronika znalazła się tuż za podium uzyskując rezultat 0:23,21 s.

W ostatniej konkurencji, która rozgrywała się na dystansie 200m  Weronika zdobyła srebrny medal i pokonała ten dystans w 1:49,06 s. Tuż za nią, na trzecim miejscu, finiszowała z czasem 1:52,36 inna reprezentantka Polski -  Michalina Demska, która pływała także w finale konkurencji 100 Bi-Fins (zajęła 8 lokatę).

W finałach pływała także zawodniczka z Jastarni – Agata Struck. Ta z kolei w jednej płetwie zajęła 7 miejsca na dystansach 100 m, 200 m oraz 400 m po powierzchni (z rurką).

Weronika Prentka to mimo swojego młodego wieku bardzo utytułowana zawodniczka w pływaniu w płetwach. Ma już w swoim dorobku medale Mistrzostw Europy z 2011 roku, Pucharów Świata.

Systematycznie gości w także w finałach Mistrzostw Polski Juniorów w pływaniu (rocznik 1997).

Gratulujemy i trzymamy za kolejne sukcesy Weroniki i innych „płetwiarzy”.