MEJ: Drugi dzień bez medali

Za nami drugi dzień Mistrzostw Europy Juniorów w Antwerpii. Niestety nasz dorobek medalowy nie poprawił się, ale młodzi polscy juniorzy dzielnie walczyli w finałach i półfinałach...

W pierwszym finale dnia Katarzyna Kasperek zajęła ósme miejsce na 400 metrów stylem dowolnym z czasem  4:19,64. Włoszka Cali Diletta ustanowiła w tym wyścigu nowy rekord Mistrzostw Europy z czasem 4:09,36, wymazując z tabel czas z 1986 roku!

Następnie zaprezentowali się mężczyźni na 200 metrów stylem motylkowym. Jeden z polskich kandydatów do medalu, Michał Poprawa pewnie awansował do finału z siódmym czasem 2:00,95 i miejmy nadzieje sporą rezerwą. Rok młodszy od niego Jerzy Twarowski ukończył rywalizację na 11 miejscu z wynikiem 2:03,14.

Na tym samym dystansie siódme miejsce zajęła Joanna Szczepanik z czasem 2;18,21. Lepszy wynik uzyskała już w półfinale, 2:16,70.

Do finały awansowali również Janek Świtkowski na 200 metrów stylem zmiennym z siódmym wynikiem 2:03,81 oraz Sebastian Szczepański z czwartym czasem 50,56. Niestety dopiero dwunaste miejsce zajął jeden z naszych kandydatów do medalu, Daniel Rzadkowski (51,08). Miejmy nadzieję, że lepiej pójdzie mu na 50 metrów tym samym stylem.

Dobrze zaprezentowali się nasi długodystansowcy. Zarówno Marcin Kaczmarski jak i Filip Zaborowski poprawili swoje wyniki z Mistrzostw Polski w Olsztynie, odpowiednio 15:28,78 i 15:31,52. Dało im to 6 i 7 miejsce w bardzo mocnej stawce.