MEJ: Sztafeta otwiera worek z medalami?

Dziś w belgijskiej Antwerpii rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Juniorów. Jak w rywalizacji z najlepszymi zawodnikami Starego Kontynentu wypadli młodzi polscy pływacy?

Poranne eliminacje przebrnęli Mateusz Andrzejczak i Michał Poprawa na 50 metrów stylem motylkowym, Dawid Szwedzki na 200 metrów stylem klasycznym, Joanna Szczepanik na 200 metrów stylem motylkowym, Filip Zaborowski awansował do finału 400 metrów stylem dowolnym, a na 100 metrów tym stylem w półfinale wystąpiła Diana Sokołowska, na dystansach grzbietowych do półfinałów awansowali Tomasz Polewka i Krzysztof Morawski na 100 metrów oraz Agata Magner na 200. Na zakończenie eliminacji, rewelacyjnie zaprezentowała się nasza męska sztafeta 4x100 dowolnym w składzie: Rzadkowski, Szczepański, Bujoczek, Poprawa. Wszyscy nasi zawodnicy pływali w granicach 50s.

Nasi juniorzy, w kraju uchodzący za gwiazdy nie mieli jednak dzisiaj łatwego życia. Do finałów awansowali jedynie Michał Poprawa , który rywalizacje zakończył na 7 miejscu z czasem 24,61. Zwycięzca jego konkurencji Michael Vukic pokonał dystans w 23,96s! Szansę na medal miał także Filip Zaborowski, mistrz Polski seniorów na tym dystansie nie powtórzył jednak wyniku  z Olsztyna. Ostatecznie reprezentant MKP Szczecin zakończył rywalizacje na 6 miejscu z czasem 3:53,99. Zwyciężył Włoch Detti Gabriele z wynikiem 3:49,67 deklasując resztę stawki. Trzeci zawodnik na mecie pokonał dystans w 3:51,84… Wiele osób liczyło na dobry występ Diany Sokołowskiej, jednak zawodniczka z Białegostoku zakończyła rywalizacje na 100 dowolnym na 10 miejscu z wynikiem 57,13 i nie zakwalifikowała się do finału.

Nie zawiodła męska sztafeta  4x100 dowolnym. Z czasem 3:21,96 zdobyła brązowy medal! Najszybszy w polskiej ekipie był Sebastian Szczepański  49,66! Jest to trzeci rezultat zawodówZłoty medal zdobyli Rosjanie z wynikiem 3;20,82, zaraz za nimi dopłynęli Niemcy 3;21,18.