Pływanie na świecie: Medale Polaków w Antwerpii

Kolejny pływacki weekend już za nami. Zapraszamy na szybkie podsumowanie najważniejszych wydarzeń…

Michał Poprawa czasem 53,48 s zdobył srebrny medal pływackich mistrzostw Europy juniorów w Antwerpii w wyścigu na 100 m stylem motylkowym. Zwyciężył, szybszy o zaledwie 0,05 s, Grek Andreas Vazaios, a trzeci był Hiszpan Albert Puig Garrich - 53,77.

Marcin Kaczmarski z czasem 8.02,13 zdobył brązowy medal pływackich mistrzostw Europy juniorów w Antwerpii w wyścigu na 800 m stylem dowolnym. Zwyciężył Niemiec Rob Muffels (7.59,43), a drugi był Hiszpan Antonio Arroyo Perez (8.01,65).

Pływak Markus Rogan poniesie flagę Austrii podczas ceremonii otwarcia 27 lipca Igrzysk XXX Olimpiady w Londynie. Ekipa czerwono-biało-czerwonych liczy 69 osób.

30-letni Rogan mieszkający i trenujący w USA, ma w dorobku dwa medale olimpijskie. W Atenach w 2004 roku wywalczył drugie miejsca w wyścigach na 100 i 200 m stylem grzbietowym. W Londynie zamierza wystartować na 200 m stylem zmiennym i w sztafecie 4x200 m dowolnym.

Jest kolejnym przedstawicielem sportów wodnych, którzy dostąpili zaszczytu niesienia flagi narodowej Austrii podczas inauguracji igrzysk. W Atenach chorążym był żeglarz Roman Hagara, a przed czterema laty w Pekinie jego załogant Hans Peter Steinacher. Obaj zdobyli Sydney w 2000 roku i w Atenach cztery lata później mistrzostwo olimpijskie w żeglarskiej klasie Tornado.

W Pekinie Austria z trzema krążkami, srebrnym i dwoma brązowymi, uplasowała się na 62. miejscu w tabeli medalowej. Na podium stanęli reprezentanci 87 krajów.