Epokowy Melloulli, Charłos 15ta

melloulli.jpg

Oussama Melloulli z legendarnym osiągnięciem i Natalia Charłos piętnasta. Nadrabiamy zaległości...

 

Tunezyjczyk Oussama Mellouli zdobył w Londynie złoty medal olimpijski w konkurencji pływania na otwartym akwenie na dystansie 10 kilometrów.

Walka o medale była bardzo zacięta, o czym może świadczyć fakt, że mimo tak znacznego do pokonania dystansu, różnica między pierwszym a czwartym zawodnikiem wyniosła dziesięć sekund.

Zwyciężył Tunezyjczyk Mellouli, który z czasem 1:49.55,1 o zaledwie trzy sekundy wyprzedził srebrnego medalistę, Niemca Thomasa Lurza.

 Trzecie miejsce i brązowy medal zdobył Kanadyjczyk Richard Weinberger z czasem 1:50.00,03.

Tunezyjczyk jest pierwszym zawodnikiem w historii, który zdobył medale podczas tych samych igrzysk na basenie 50 m i na otwartej wodzie.
Wcześniej w Londynie tunezyjski pływak wywalczył brąz na 1500 m stylem dowolnym.

 


 

Wielki dzień miała Polka Natalia Charłos w czwartek w konkurencji pływania w akwenie otwartym na dystansie 10 kilometrów. Polka dzielnie walczyła z konkurentkami i ostatecznie dopłynęła do mety piętnasta.

Zawody w Hyde Parku zaczęły się udanie dla Natalii Charłos, która po pierwszej rundzie utrzymywała kontakt ze ścisłą czołówką i była 11 po pierwszym kółku w gronie 24. zawodniczek. Drugie okrążenie przyniosło Polce poprawę miejsca o jedną lokatę, ale już trzecie kółko było rewelacyjne - Charłos awansowała na szóstą lokatę i pojawiły się nadzieje medalowe.

Polka traciła do prowadzącej Evy Risztov z Węgier 4,5 sekundy. Wszystko wskazywało na to, że zdecyduje ostatnie okrążenie i wówczas rozegra się walka o medale. Polka w końcówce jednak osłabła, walczyła z trudami trasy i na metę dotarła 15., ze stratą 2.30 minuty do zwyciężczyni. A wygrała Węgierka Eva Risztov, przed Amerykanką Haley Anderson i Włoszką Martiną Grimaldi.

 

Źródło: PAPInne Newsy

Dodaj komentarz
Usuń odpowiedź


Komentarze

luk 13 sierpnia 2012 23:07 #1 reply
Wielkie odrodzenie Wegierki Risztov
Jacek 21 sierpnia 2012 10:48 #2 reply
Natalia płyneła świetnie - myślę że osłabła na bojach - na każdym kółku 4 pod kątem 90 stopni oprócz umiejętności czysto pływackich walka o pozycję na bojach - to wykańcza - w końcu Polka ma dopiero 19 lat.To były najprzyjemniejsze 2 godziny polskiego pływania na IO. Natalia w Rio medal na 100%.