Warsaw Cup 2013: II miejsce Legii Warszawa!

W miniony weekend byliśmy świadkami bardzo ciekawego turnieju , który miał miejsce na basenie OSIR Żoliborz w Warszawie, zawody te pod nazwą Warsaw Cup odbywa się już nieprzerwanie od 10 lat. Na 10 urodziny Warsaw Cup-u organizatorzy postarali się o doborową obsadę turnieju...

turnieju wzięły udział takie zespoły jak : Legia Warszawamistrz Polski juniorów młodszych , White Sharks Hannover- mistrz Niemiec , reprezentacja Gruzji , SKK Sztokholm- mistrz Szwecji oraz Pałac Młodzieży Warszawa . Z powodów politycznych, które mają miejsce na Ukrainie drużyna UFK Lwów zrezygnowała z udziału w tym turnieju. Sędziami na tym turnieju byli : M. Michalak (sędzia międzynarodowy z Łodzi ) , A.Oleksów(Warszawa) , .Lunden (SKK Sztokholm), O.Koiava (Gruzja).

W piątkowy wieczór zawody rozpoczęły się od prezentacji wszystkich drużyn, a takżę oficjalnego przywitania na Warszawskim basenie. W pierwszym meczu walczyły drużyny Pałac Młodzieży Warszawa i reprezentacja Gruzji. Gruzini nie dali najmniejszych szans Pałacowi i pewnie wygrali każdą kwarte meczu , ostatecznie wygrywając w całym meczu 8:26. Ostatnim meczem tego dnia był pojedynek pomiędzy gospodarzem turnieju Legią Warszawa i mistrzem Niemiec White Sharks Hannover . Zawodnicy z warszawy pod presją sporej ilości kibiców , bardzo dobrzę poradzili sobie z kolegami z Hannoveru wygrywając pierwsze dwie kwarty 15:2 ! Drużyna z Niemiec w drugiej połowie meczu ostro wzięła się za odrabianie strat i ostatnie dwie kwarty wygrała 12:7 co ostatecznie dało zwycięstwo 22:14 zespołowi prowadzonemu przez Donata Oleksowa i Kube Słowikowskiego .

Kolejny dzień podzielony był na dwa bloki meczyranny oraz popołudniowy . W bloku rannym byliśmy świadkami dwóch meczy . Pałac Młodzieży Warszawa w pierwszym meczu podejmował Sharks-ów z Hannoveru . Nasi zachodni sąsiedzi gładko uporali się z ekipą z Warszawy kontrolując caly mecz, wygrali pewnie 10:18 (0:5,3:5,4:3,3:5). W Swoim pierwszym meczu w tym turnieju drużyna ze Szwecji SKK Sztokholm zmierzyła się z Legią Warszawa . Mecz ten stał na bardzo wysokim poziomie i w naszej opini jak i wielu obserwatorów był to najlepszy mecz tych zawodów .

Mecz rozpoczął się remisem w pierwszej kwarcie 2:2 i już wtedy można było przypuszczać , że nie będzie to lekki spacerek dla żadnej z drużyn . Druga kwarta również zakonczyła się remisem 3:3 i dopiero w trzeciej kwarcie zespół ze Szwecji wysunął się na prowadzenie 8:9 . Legioniści bardzo dobrze zmotywowani przez swoich trenerów ,dzielnie walczyli do ostatniej sekundy kwarty i wygrali 3:2. Mecz zakończył się remisem 11:11 i oba zespoły dostały zasłużone brawa od kibiców .

Tego dnia to nie był jeszcze koniec atrakcji na warszawskim basenie OSIR Żoliborz . W pierwszym wieczornym pojedynku zmierzyły się zespoły SKK Sztokholm i White Sharks Hannover. Mecz ten również mógł się podobać fanom piłki wodnej gdyz było w nim wszystko co kibic chce oglądaćdużo bramek, dramaturgia i wiele ciekawych zagrań . Po ekipie ze Szwecji, było widać zwłaszcza w 3 i 4 kwarcie , że ma za sobą ciężką walke w rannym meczu z gospodarzem turnieju . Faworyci tego spotkania Szwedzi ostatecznie zremisowali kolejne spotkanie w tym turnieju w stosunku 16 :16.

Kolejnym pojedynkiem w turnieju pod patronatem prezydenta miasta st. Warszawa Hanny Gronkiewicz-Waltz był mecz między drużyną Legi a reprezentacją Gruzji . Zawodnicy z warszawy mieli już możliwość grania z tym zespołem gdyż Gruzini przygotowywali się razem z gospodarzem do tego turnieju już od środy . Mecz rozpoczął się idealnie dla Legionistów , gdzie po dwóch kwartach wygrywali aż 12:7 i wydawało się , że kontrolują mecz. Sport jest jednak dziedziną gdzie wszystko może się zdarzyć – i zdarzyło się . Gospodarze w pozostalych dwóch kwartach strzelili tylko 1 bramkę tracąc aż 9 . Ostatecznie przegrywająć 13:16. Ewidentnie było widać zmęczenie wśród zawodników, którzy stoczyli ciężki bój w rannym meczu ze Szwedami.

Niedziela była ostatnim decydującym dniem w Warsaw Cup-ie .Pierwszy mecz pomiędzy SKK Sztotholm a Pałacem Młodzieży Warszawa zakoczył się wynikiem 15:12 dla Szwedów. Pałac Młodzieży zagrał bardzo mądrze w tym meczu i był bardzo bliski sprawienia sporej niespodzianki w tym spotkaniu .

W kolejnym pojedynku spotkały się drużyny reprezentacji Gruzjii oraz ekipa z Hannoveru .

I już kolejny raz byliśmy świadkami bardzo wyrównanego meczu który zakończył się wynikiem 12:12 .

Warto dodać , że drużyna z Niemiec przegrywała po pierwszych dwóch kwartach 9:6, by w trzeciej wygrać aż 8:0 , ostatnia część spotkania zakończyła się zwycięstwem Gruzinów 6:5. Był to trzeci mecz , ktory zakończył się remisem w Warsaw Cup .

W niedzielny wieczór mogliśmy zobaczyć dwa ostatnie pojedynki . SKK Sztokholm podejmował repezentacje Gruzji . W pojedynku tym zwycięsko wyszli zawodnicy ze Szwecji 12:11 . Był to kolejny bardzo wyrównany, stojący na wysokim poziomie mecz w tych zawodach .

W ostatnim meczu byliśmy świadkami derbowego spotkania dwóch drużyn z Warszawy. Legioniści przez całe spotkanie prowadzili i kontrolowali mecz w ostatecznym rozrachunku wygrywając 17:11.

5.Pałac Młodzieży Warszawa 0:12 [41-76]

Turniej zakończył się rozdaniem medali dla drużyn oraz indywidualnych nagród dla najlepszych zawodników. Wielkie podziękowania dla organizatorów tego turnieju, gdyz stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym jak i sportowym . Oby więcej takich przedsięwzięć w Polskiej piłce wodnej .