Pływanie na salony

plpl.jpg

Kolejny kontrowersyjny tytuł, który tylko zapowiada jeszcze bardziej kontrowersyjną część główną...

Pływanie, sport, który szczególnie dzięki Otylii zagościł w każdej większej mieścinie w wyniku czego co roku przybywa instruktorów, trenerów, klubów a co najważniejsze samych zawodników: i tych młodych, i tych starych, wszystkich łączy jedno- pasja do wody...A co stoi w miejscu?...Zainteresowanie mediami naszą dyscypliną...Dlaczego?...tego nie wie chyba sam On.

Jesteśmy świadomi dość nieciekawego położenia pływania, które jest głównie kojarzone jako składowa triathlonu- młodszego "tworu" jednak... Zastanawiałem się ostatnio ze znajomymi gdzie leży fenomen tej dyscypliny, jednak olśnienie przyszło bardzo szybko- Maciej Dowbor, Tomasz Karolak, Sidney Polak, Paulina Sykut, Borys Szyc... czyli gwiazdy telewizji, serialii czy sceny muzycznej- SKORO ONI MOGĄ, CZEMU NIE MOGĘ JA?! .. i tak od raczkujących imprez w Polsce, po pięciu latach mamy w Polsce cykle imprez, na które edycje zapisy kończą się często po tygodniu zapisów.

Na I Długodystansowe Mistrzostwa Polski Masters przyjechało kilkoro triathlonistów, którzy to zadali organizatorowi, P. Jackowi Thiemowi, jedno, ale jak ważne pytanie- "gdzie reszta zawodników?" w momencie, kiedy impreza pobiła rekord w liczbie startujących openwaterowców w Polsce..to wszystko obrazuje w jak głębokim dołku aktualnie się znajdujemy...

Kolejny dość powszechny mit dotyczy pływaka-zoombie, który po za czasem spędzonym w chlorze, nie ma życia prywatnego, a największe gwiazdy na krajowej arenie to zapatrzoni na siebie i zamknięci na innych osobnicy, do których 'bez kija nie podchodź"...nic bardziej mylnego, a świadczą o tym chociażby te zamieszczone, lub czekające na publikację filmiki, przedstawiające pływaków.

Co możemy zdrobić, żeby było lepiej?

Na pewno jest to proces, który wymaga co najmniej kilku lat ciężkiej pracy, jednak tu również pojawia się znane hasło- JEŚLI NIE TERAZ, TO KIEDY?!

Dlatego też zapraszamy wszystkie pływalnie, organizatorów z tych większych, jak i mniejszych ośrodków do współpracy, organizujmy imprezy dla dzieci, młodzieży, jednak nie zapominajmy o seniorach czy mastersach. Zapraszamy do współpracy inne portale, czy to o tematyce pływackiej, czy ogólnosportowej, w końcu wszyscy mamy biznes w tym, aby nasz sport zasługiwał na więcej, niż 3 zdania raz na tydzień w gazecie sportowej...czyż nie? Reprezentujmy swój styl życia na co dzień! Nie tylko ( chodź to część tradycji) paachnąc chlorem! 

Chętnie obejmiemy patronatem, w miarę możliwości pomożemy w organizacji imprez, a jeśli tylko będziemy mieli wolny termin- sami wystartujemy wraz z naszymi zaprzyjaźnionymi zawodnikami!

Pokarzmy wspólnie, że pływanie również może pasjonować, dostarczać emocji i wzruszeń, a nie tylko piłka nożna, i kolejne zwyycięstwo naszych reprezentantów...

Zapraszamy juniorów, zawodowców, mastersów czy też działaczy do blogowania! Właśnie ruszają pierwsze blogi udostępnione na naszej witrynie, może czas na Ciebie?

Wszelkie dane do kontaktu z redakcją znajdą Państwo na górnym pasku.

CZAS START!Inne Newsy

Dodaj komentarz
Usuń odpowiedź

Skomentuj pierwszy!