MP Masters openwater widziane oczami reporterów

masters.jpg

Słoneczne sierpniowe popołudnie, a na poznańskiej Malcie popłoch. I Otwarte Mistrzostwa Polski Masters w Pływaniu na Wodach Otwartych oraz finał Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym przywitały zawodników bardzo hojnie.

 

103 zawodników, ta rekordowa liczba na pewno zapisze się w historii…. no, przynajmniej do przyszłorocznych mistrzostw . To dopiero pierwsza taka impreza, a frekwencja już zaskakuje. Co do maratonu… zaskoczyła organizacja, plan Mistrzostw narodził się miesiąc temu, a same formalności udało się dopiąć… 3 tygodnie temu! Kolejna mocna liczba to budżet imprezy- bliski zeru! „Maraton był więc kiepskawej jakości”- NIC BARDZIEJ MYLNEGO!!

 

Każdy startujący Masters otrzymał plakietkę zawodniczą, oficjalną czapeczkę mistrzostw, izotoniki, pakiet na posiłek regeneracyjny oraz kilka innych giftów. A to wszystko dzięki dobrej woli darczyńców- Straży pożarnej- namioty (które były prawdziwym hitem) dla zawodników oraz biura zawodów; Piekarnia Natura- słodkie wypieki dla uczestników; palarnia kawy Astra; Maciej Neyman Manualmed- masaże dla zawodników, nowość na maratonach w Polsce oraz WOPR- to wszystko w 3 tygodnie, robi wrażenie, prawda? Mimo braku w oficjelach (przy randze Mistrzowskiej zawodów jedynym przedstawicielem Komitetu Technicznego Masters był…. sam organizator a za razem sekretarz Komitetu- P.Jacek Thiem), nad przebiegiem zawodów czuwał sędzia główny Zdzisław Mielcarek , Pan Janusz Rajewski prezes WOZP, Pan Kazimierz Niewitecki vice- prezes WOZP)spiker zawodów Grzegorz Hałasik oraz organizator- Jacek Thiem.

 

Meeting został rozpoczęty oficjalnym podniesieniem flagi połączonym z hymnem narodowym. Uświadomiło to zawodnikom, o co walczą- o tytuł Mistrza Polski, a co za tym idzie ciekawe artystycznie medale! Najmłodszy zawodnik- Michał Kruk miał 13 lat, nasz reporter - 20 lat, najstarszy uczestnik-76. Sama trasa liczyła 3.000 metrów podzielone na 2, dobrze oznakowane pętle po prostokącie o długości 1.500m każda, obyło się bez większych problemów nawigacyjnych, co często znacznie utrudnia rywalizację w pływaniu długodystansowym, tym większe brawa dla organizatorów. Czy wrócimy za rok? Z ogromną chęcią, organizatorzy już planują przyszłoroczną, rozbudowaną o różne dystanse edycje, tak dużo dokonali w 3 tygodnie, aż „strach” pomyśleć, co będzie czekało na zawodników w przyszłorocznych MistrzostwachInne Newsy

Dodaj komentarz
Usuń odpowiedź


Komentarze

Grzesiek Monczak 30 sierpnia 2013 15:20 #1 reply
podpisuję się pod tym, choć jeden zgrzyt był, oczekiwanie na wyniki,
ale reszta wyszła świetnie, Jacek organizacyjnie zawsze dawał radę i nie martwiłem się o MP, ale tym razem i mnie zaskoczył, no i te namioty od strażaków (dzięki Strażacy, dzięki Jacek świetny koncept), odnośnie medali niestety odlewnia wykonała 50% procent tego co miała w projekcie, tutaj jestem jako autor mocno zawiedziony, jeżeli ktoś zna dobrą odlewnię chętnie bym otrzymał namiary piszcie do mnie przez open-water.pl
Lay. C 2 września 2013 13:41 #2 reply
"Beret" ze złotym medalem na 200 zm kat. D - Mistrzostwa Europy Masters w Eidhoven! Gratulacje!