Doskonałe starty pływaków z warszawskiej Pragi na Zimowych Mistrzostwach Polski w Pływaniu.

uksjagiellonkas.jpg

Doskonałe starty pływaków z warszawskiej Pragi na Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – 16 lat Gorzów 14-16.03.2014.

Reprezentacja: Wiktor Perkowski

- uczeń Zespołu Szkół nr 45 ul. Jagiellońska 7

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów - 17-18 lat Opole 14-16.03.2014.

Reprezentacja: Maciej Jura, Adrian Pachowski, Michał Trefler, Oskar Zimowski, Aleksander Juc, Maja Adamowicz, Agnieszka Błocka, Magdalena Bodalska, Zofia Pilarska, Piotr Michalak

- uczniowie L LO im. Ruy Barbosy ul. Burdzińskiego 4

UKS JAGIELLONKA Warszawa na w/w zawodach reprezentowało łącznie jedenastu zawodników.

W trakcie Mistrzostw rozgrywane były poranne eliminacje, a następnie popołudniowe finały A i B.

Nasz zawodnikMaciej Jurazostał drugim wicemistrzem Polski na dystansie 1500m stylem dowolnym, a pozostali wielokrotnie kwalifikowali się do finałów A oraz do finałów B, poprawiając swoje rekordy życiowe.

Nasi zawodnicy mimo swojego młodego wieku będą brali udział w czerwcowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Pływaniu gdzie Maciek Jura będzie ubiegał się o kwalifikację na Mistrzostwa Europy Juniorów w Dordrecht (NED).

Większość naszych zawodników startujących w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 17-18 lat, to zawodnicy 17 letni. Mimo to osiągali bardzo dobre wyniki rywalizując z zawodnikami o rok starszymi. Daje to nam olbrzymią nadzieję na lepsze wyniki na kolejnych Zimowych Mistrzostwach Polski tych roczników.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wyniki naszych zawodników:

  • Wiktor Perkowski (finał B 100mot)

  • Maciej Jura (3 miejsce na 1500m stylem dow, finał B na 200dow, finał B na 400dow, finał B na 50dow)

  • Adrian Pachowski (finał B 50mot, finał A 100mot, finał B 200mot, finał B 100zm, finał B 200zm)

  • Michał Trefler (finał B 50klas, finał A 100klas, finał A 200klas)

  • Oskar Zimowski (finał B 100dow, finał B 200dow, finał B 50mot)

  • Maja Adamowicz (finał B 400dow)

  • Agnieszka Błocka (finał B 100dow, finał B 200dow, finał B 50grzb, finał B 100grzb, finał B 100zm, finał B 200zm, finał A 400zm)

  • Magdalena Bodalska (finał B 100grzb, finał A 200grzb, finał B 100zm)

  • Zosia Pilarska (finał B 100mot)

Sztafety Kobiet:

  • 9 miejsce na 4 x 100m dowolnym

  • 8 miejsce na 4 x 100m zmiennym

Sztafety Mężczyzn:

  • 8 miejsce na 4 x 100m dowolnym

  • 7 miejsce na 4 x 200m dowolnym

  • 10 miejsce na 4 x 100m zmiennym

 

Gratulujemy również Trenerowi Panu Krzysztofowi Klepko.



Inne Newsy

Dodaj komentarz
Usuń odpowiedź

Skomentuj pierwszy!